ZESPÓŁ LEKARZA RODZINNEGO "PRO FAMILIA"

przychodnia partnerem programu czerwonacka karta seniora 65+   przychodnie są partnerem programu Duża Rodzina
wysoki kontrast powieksz czcionke pomniejsz czcionke
platnosc kartadarmowe wifiudogodnienia dla niepelnosprawnychklimatyzacjadarmowa kawatv w poczekalniPARKINGwygodny dojazd

Poradnie czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 18.00.

Badanie kału


W kale wykonywane są różnorodne oznaczenia, od rutynowych do bardzo wysublimowanych. Najczęściej oceniana jest obecność cyst i jaj pasożytów  w próbce kału, krwi utajonej, wykonywane są również badania bakteriologiczne kału.
Przygotowanie się do badania polega zazwyczaj na przestrzeganiu diety bezmięsnej przez 3 dni, odstawienie buraków, marchwi. Nie dotyczy to jednak wszystkich laboratoriów i badań. W celu uzyskania jednoznacznych wskazówek prosimy o bezpośredni kontakt z personelem laboratorium.
Przed pobraniem materiału prosimy o zakupienie w aptece pojemników do badania kału. Pobierając łopatką materiał do badań należy pamiętać by pobrać kał z 2-3 różnych miejsc. Wystarczy próbka wielkości orzecha laskowego! Dopuszcza się krótkotrwałe przechowywanie próbek w temperaturze lodówki, po czym jak najszybciej należy dostarczyć je podpisane imieniem i nazwiskiem do laboratorium.
Należy również zaznaczyć, że jednorazowe badanie w kierunku ja i cyst pasożytów może okazać się niewystarczające i należy je powtórzyć 2-3 krotnie.

Badanie w celu sanitarno- epidemiologiczm (nosicielstwo Salmonella/Shigella) obejmuje 3 próbki kału, które należy zebrać z trzech kolejnych dni. Pobieramy materiał specjalną wymazówką z podłożem transportowym (dostępne w aptece lub w punkcie pobrań laboratorium) i opisujemy: imię, nazwisko, numer PESEL, oraz data i godzina pobrania materiału.

Kał na nosicielstwo przyjmujemy w naszych punktach pobrań od poniedziałku do środy!profamilia rejestracja pacjenta
rejestracja telefonicnza profamilia rejestracja pacjentarejestracja online

profamilia rejestracja pacjenta profamilia rejestracja pacjenta profamilia rejestracja pacjenta profamilia rejestracja pacjenta

Nasze certyfikaty

cert1 cert2 cert3 cert5 cert5 cert6 cert7 Lider Medycyny 2016 Polityka Jakości


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]

Opinie pacjentów [x]

"bardzo.dobry.lekarz" - Ewelina 29, Czerwonak

« Dodaj swoją opinię »